Звязаныя матэрыялы

   

Переваги ремонту автомобіля на СТО

ЗображенняРемонт автомобіля своїми руками, звичайно, практично завжди набагато вигідніше, але в деяких випадках все ж таки неможливий або не дасть потрібного результату.

Автосервис Москва

ЗображенняУ вас появилась необходимость в автосервисе Москва? Сайт ucars.ru поможет решить проблему, тут найдется автосервис Москва чудесного качества.

Питання у тому, коли потрібно звертатися в автосервіс? Найчастіше радять це робити в разі пошкодження та дефектів кузова, в тому числі, невеликих, але докучливих, таких як подряпини, вм'ятини й тріщини. Виконати самостійно кузовні роботи можливо, але важко і не завжди дає гарний ефект.

Все-таки майстерності вирівнювання вм'ятин навчають у спеціальних технікумах 2-4 роки, а це щось та означає. Дрібні пошкодження можна обробити «автокарандашом» або приховати спеціальними поліролями. Якщо вм'ятин немає, бампер, наприклад, можна просто пофарбувати.

ЗображенняСпеціальні види обладнання, які призначені для того, щоб виправляти вм'ятини, купуються в спеціалізованих магазинах. А ось порушення зчеплення або суттєві зрушення в механізмах трансмісії виправити самостійно точно не вийде.

Також обов'язково в умовах СТО відпрацьовується відновлення розвалу коліс. В принципі, інші системи можна зробити своїми руками. Навіть мотор піддається практично повного спектру відновлювальних ремонтних і профілактичних операцій без спеціальної техніки.

Звичайно, мова не йде про сучасних высококомпьютеризированных автомобілях, на яких значна частина процесів контролюється датчиками і управляється комп'ютером. Вносити своєю «творчістю» збої в дану систему не варто за визначенням.

І тим не менш варто оцінити складність роботи над регулюванням кутів, на які встановлені колеса, щоб оцінити складність проведення цієї процедури у себе в гаражі.

ЗображенняОтже, виконується ця процедура спочатку на спецстенде, що потрібно інструкціями. Вона проводиться в будь-якому випадку, якщо проводився ремонт деталей підвіски або якісь її механізми замінювалися. Практично всі вони так або інакше впливають на кут розміщення колеса.

Всі норми розраховуються по відношенню до середньостатистичному новому автомобілю із завантаженням до 320 кг. До проведення регулювання перевіряється сила тиску в шинах, а також осьове биття на дисках в кожному з коліс.

Потім аналогічно – такий же радіальний показник. Розбіжність по осі не повинно перевищувати 1 мм, а по радіусу – 0,7 мм. Далі встановлюється ступінь свободи руху для керма, і волі руху підшипників ступиці на передній парі коліс.

Аналіз того, як почувають себе вузли в підвісці та кожній з її деталей проводиться окремо, оскільки тут необхідно виявити будь-які деформації, наявність руйнування або помітного зношування. Особливу увагу техніки звертають на міру осідання у верхньої опори стійки підвіски – якщо вона надто велика, можливо, доведеться міняти не тільки резинометалічні шарніри, але і саму опору.

Після того як машина була встановлена на стенді, до того як перевіряти кути коліс, бажано розгойдати механізми підвіски, приклавши на них до 3-4 разів силу в обсязі до 50 кг/с строго по напрямку вниз окремо на задній і передній бампери. Спочатку потрібно натискати на задній. Колеса при цих діях повинні триматися паралельно до поздовжньої осі машини.

Регулювання і перевірку кутів, на які встановлені колеса, проводять у строгій черговості. Спочатку перевіряють поздовжній нахил осі, вздовж якої повертаються колеса. Потім перевіряється розвал, після нього – сходження.

ЗображенняТак, для регулювання розвал-сходження послаблюють гайки по черзі нижнього і верхнього болта. Самий верхній болт, регулювальний потрібно поступово повертати, встановлюючи поступово потрібний нам кут. Після того як цей кут встановлено, потрібно акуратно затягнути гайки з моментом сили в 9 кг/м.

Відповідно, якщо не потрапляє в норму сходження, потрібно також послабити тримають колесо гайки і обертати тяги регулювання. Але обертати їх потрібно строго на одну і ту ж величину і встановлювати сходження симетрично.

В кінці площину в кульовому шарнірі потрібно виставити строго паралельно до площини, в якій варто опорна поверхня повороту важеля. Потім потрібно знову затягнути гайки, але вже із зусиллям 12,3–15,0 кг/м.

При затягуванні гайок потрібно користуватися тільки спеціальним інструментом, який дозволяє строго регулювати відповідні величини, оскільки вони прямо пов'язані з розрахунковими навантаженнями на колесо.

Для різних марок автомобілів ці показники різні, тому важливо постійно співвідносити свої дії з технічної документації на автомобіль і ні в якому разі не порушувати їх вимоги. Недостатня сила впливу швидко призводить до розхитування з'єднання або зривання різі. Занадто велика напруга призводить до перегріву і можливого виходу з ладу колеса.

Зрозуміло, що всю послідовність дій можна грамотно провести виключно на СТО, або в гаражі, який не відрізняється від нього за рівнем обладнання і якості забезпечення технічними можливостями.