Звязаныя матэрыялы

   

КСБ 80 сывороточный протеин

Беруся стверджувати, що це пов'язано, в першу чергу, з недобросовісною рекламою деяких виробників спортивного харчування, а також появою низькоякісних публікацій або "досліджень" з "авторитетними" думками всякого роду фахівців в області дієтології. І, нарешті, треба погодитися з тим фактом, що сироватковий протеїн дійсно "складний" продукт.

Если вас интересует сывороточный протеин КСБ 80, стоит заглянуть на этот сайт ксб80.бел вы найдете КСБ 80 отличного качества и по доступной цене.

У цій статті я ризикну раз і назавжди з'ясувати, зняти, так би мовити, завісу секретності і розвіяти міфи, що оточують цей популярний вид спортивного харчування.

Прочитавши мою статтю, ви зрозумієте різницю між різними формами сироваткового протеїну: чим відрізняється концентрат від ізоляту, або білок, отриманий методом мікрофільтрації, від протеїну, при виробництві якого використовувалася технологія іонного обміну. Ви також отримаєте відповіді на багато інші непрості питання, що викликають у вас сумніви і невпевненість.

До недавнього часу отримати такі субфракции вдавалося лише в кількості, необхідній для проведення лабораторних досліджень. Виробництво в промислових масштабах було надзвичайно дорогим і невигідним підприємством. Сучасні технології фільтрації значно покращилися за останнє десятиліття, дозволивши виділяти із сироватки субфракции з дуже високою біологічною активністю (наприклад, лактоферин і лактоперокисдазу).

У коров'ячому молоці міститься незначна кількість цих субфракций (зазвичай менше 1%). Приміром, з усього сироваткового білка, що міститься в коров'ячому молоці, лактоферин становить близько 0,5% або менше. Це одна з перспективних субфракций, яка може бути використана для профілактики багатьох захворювань, і сприяти поліпшенню загального стану здоров'я. У грудному молоці міститься до 15% лактоферрина.

За останні десятиліття ми спостерігаємо якісний і кількісний ріст сухих сироваткових протеїнів (поява концентратів та ізолятів).

Концентрат

У сухому сироватковому протеїні першого покоління вміст чистого білка не перевищував 30-40%. Крім того суміш містила лактозу, жири і неденатурированные білки. Цей протеїн вважався "концентратом" і використовувався в харчовій промисловості для випічки і деяких інших продуктів.

Сучасні концентрати містять до 70-80% білка, обмежена кількість лактози та жирів. Багато хто вважає, що сухий концентрат за якістю гірше ізоляту, але це неправда.

Хоча в концентраті дійсно міститься менше протеїну на грам суміші, якщо порівнювати його з изолятом, в їх складі є маса корисних речовин, які відсутні в білкових ізолятах.

Так, наприклад, в хороших концентратах міститься незрівнянно більшу кількість факторів росту IGF-1, ТФР-2 і ТФР-2. У них також набагато більше фосфоліпідів і біоактивних ліпідів, таких як лінолева кислота (CLA), а також імуноглобулінів і лактоферрина.

Найбільше плутанини навколо сироваткового протеїну виникає, коли мова йде про його формах
У нас немає достатньо достовірних даних, щоб судити про вплив, який чинять ці сполуки на зростання м'язової маси і фізичну підготовленість атлетів, але ми можемо припустити, знову ж таки на підставі отриманих результатів, що вони можуть сприяти підвищенню імунітету, покращувати стан шлунково-кишкового тракту і мати ряд інших позитивних ефектів не тільки у спортсменів, але і у "звичайних" людей.

До недоліків сухих концентрованих сироваткових протеїнів можна віднести менший вміст білка на грам ваги продукту в порівнянні з изолятами, більшу кількість жирів (хоча це питання спірне, і тут можуть бути корисні жири), а також підвищений вміст лактози.

Ви не повинні вважати якісний сироватковий концентрат гірше за будь-ізоляту. Фактично концентрат може бути навіть кращим вибором в залежності від ваших цілей.

Наприклад, деякі люди не переносять лактозу і вважають кожен грам жиру в своєму раціоні, тоді як інші не відчувають таких труднощів і можуть захотіти використовувати додатковий властивості концентратів, завдяки їх більш складної композиції.

Ізоляти

Ізоляти сироваткового протеїну, як правило, містять до 90-96% білка. Дослідження показують, що сироваткові протеїни зберігають біологічну активність, тільки перебуваючи в своєму природному неденатурованому стані (тобто природному конформационном стані).

Виробник повинен сильно постаратися, щоб при видаленні з протеїну лактози, жирів та інших компонентів, збереглася його висока біодоступність. Збереження природного неденатурованої форми білків дуже важливо для їх протиракової та імуномодулюючу активності.

Щоб зберегти природну стан, протеїн повинен бути оброблений при низькій температурі і/або в середовищі зі зниженою кислотністю. Це дуже відповідальний етап у всій технології отримання ізоляту, якого немає у виробництві концентратів.

В ізолятах міститься не менше 90% білка з мінімальним включенням лактози і практично повною відсутністю жирів. В цьому відношенні, і в плані змісту білка на грам ваги ізолят перевершує концентрований протеїн.

Однак, читач вже знає про те, що сироватковий протеїн — це складна суміш з багатьох компонентів, і тут буде не зовсім коректно судити про перевагу того або іншого продукту, ґрунтуючись лише на кількісному вмісті білка.

При використанні технології іонного обміну, наприклад, отримують ізоляти з найвищим вмістом білка. Чи означає це, що такий протеїн кращий з усіх ізолятів? Зовсім ні, але багато компаній досі вважають це своєю заповітною метою", намагаючись створити чудовий за якістю сироватковий протеїн.