Звязаныя матэрыялы

   

Купить паяльную станцию

Освоївши пайку звичайним паяльником з мідним жалом, початківець любитель електроніки замислюється про придбання більш сучасного обладнання – паяльної станції. Як вибрати? Адже вибір просто вражає. Я розкажу, за якими критеріями я сам вибирав собі станцію хобі-класу.

Купить паяльную станцию

Если вас интересует купить паяльную станцию, стоит заглянуть на этот сайт expert-pro.com.ua вы сможетекупить паяльную станцию отличного качества и по доступной цене.

Керамічний нагрівач або ніхромовий?

Якщо погуляти по інтернет-магазинах і почитати описи до паяльным станцій, то можна помітити, що у багатьох вказаний тип нагрівального елемента керамічний. Але це не зовсім коректно. Як не дивно, але і якісні керамічні (японські типу Hakko-1321) і ніхромові нагрівачі (тайванські) підходять під цей опис. У ніхромовим спіраль теж запечатана в кераміку, але на відміну від нагрівачів Hakko-1321, пристрій і характеристики у них зовсім інші.

Пристрій ніхромового нагрівача.

Ніхромовий нагрівач виготовляється так. Береться стрижень з металу, на нього намотується спіраль з високоомного ніхромового дроту ближче до кінця опорного стрижня. Ширина намотування близько 2 див.

Також в опорний стрижень запресована термопара - вона знаходиться на торці опорного стрижня. Потім всю цю конструкцію також запечатують у кераміку. Виходить керамічний нагрівач з ніхрому з термопарою. На таких зазвичай є напис TAIWAN (Тайвань).

  • Нагрівальний елемент з ніхромового дроту
  • Недоліки:
  • Розігрівається кілька хвилин;

При інтенсивній експлуатації ніхромовий нагрівач перегорає у середньому за півроку. У випадку якщо ви паяете не часто, то паяльник з ніхромовим нагрівачем може прослужити і 4, і 5 років.
Потужність паяльної станції

Як бачимо, в обох станцій нагрівальні елементи на різне робоча напруга. У 936-ой низьковольтний (24V), а у A-BF GS90D - високовольтний (220V). Якщо безпека на першому місці, то краще використовувати паяльну станцію з низьковольтним нагрівачем. Так, наприклад, наскільки мені відомо, раніше в дитячих гуртках радіоаматорів заборонялося використовувати паяльники на 220V, допускалося паяти тільки низьковольтними на 36V.

Також при ремонті чутливої апаратури, наприклад, мобілок, краще використовувати станцію з низьковольтним паяльником. Тут тобі і гальванічна розв'язка від електромережі через трансформатор, і заземлення жала. Вбити статикою елемент буде вкрай важко.

Вибираючи паяльну станцію, варто подумати про те, наскільки доступні змінні жала для даної моделі паяльника. Найпоширеніші - це жала серії 900M.

Раджу прикупити хоча б ще одне жало для паяльної станції. Рідне жало, як правило, не ходове - конусоподібної форми.

Захист від статичної електрики.

Напевно, вже бачили таку напис – ESD SAFE. Звичайний електричний паяльник не має захисту від статичної електрики і електричного розряду. Крім того, мідний стрижень відмінно передає всі електромагнітні сплески з електромережі на паяемый елемент, адже ніхромова спіраль - це, по суті, котушка індуктивності.

В паяльних станціях суть ESD SAFE зводиться до наступного. Штуцер, який фіксує друковану плату з нагрівачем і втулку, яка контактує зі змінним жалом, заземлюють - підключають до третього, заземляючого висновку мережевої вилки. У цьому не важко переконатись, якщо заміряти опір від жала до третього виведення вилки.