Звязаныя матэрыялы

   

Информационный портал Крыма

ЗображенняКоли в сім'ї більше однієї дитини, то між ними дуже часто трапляються конфліктні ситуації. Вони починають сваритися, кричати один на одного і навіть битися, з-за того що щось не поділили. Вони не можуть поділити іграшку, місце або увагу дорослих. Таку поведінку малюків вважається нормальним, проте важливо стежити, щоб вони не переходили межі і не завдали один одному каліцтв.

Також батькам необхідно навчити їх, щоб вони самі вирішували спірні ситуації, але зберігали при цьому дружні відносини. Існує кілька порад психологів, як потрібно поводитися батькам, щоб їхні діти сварилися як можна рідше.

Не втручатися. Якщо зовсім недавно дітки спокійно грали разом, і раптово почали сваритися, шуміти і кричати, вимагаючи щось повернути, батькам в таких випадках не варто втрачати терпіння і переходити на крик, лайка і покаранням. Потрібно потерпіти і дати їм шанс до самостійного примирення, щоб вони самі вчилися вирішувати взаємні розбіжності. Втручатися потрібно тоді, коли вони стають некерованими і переходять до взаємних образ і бійці.

ЗображенняПомирити. Якщо конфлікт дітей між собою не вщухає, і триває довгий час, то батькам варто втрутитися щоб його вирішити. У випадку, коли причиною сварки малюків стала якась річ, наприклад, то батько може запропонувати їм використовувати її по черзі: спочатку 5 хвилин грає один, 5 – хвилин грає інший. Також можна спробувати придумати таку гру, яка б пропонувала спільне використання цієї речі. Такою річчю може служити і м'яка іграшка «Рослина проти Зомбі», яку пропонують магазин http://mok.com.ua/myagkie-igrushki/rastenie-protiv-zombi/ за відмінною ціною.

Якщо ж малюки починають сваритися через черговості, наприклад, не можуть поділити, хто першим буде грати з машинкою, то дорослий може допомогти їм вирішити цю проблему за допомогою жереба або який-небудь дитячої лічилки.

Розвести по кімнатах. У випадку, коли звичайна дитяча сварка безупинно переростає в бійку, то дорослий повинен терміново все це припинити. Для цього потрібно різко звернути на себе увагу, наприклад, голосно крикнути або грюкнути в долоні. Після цього розігнати маленьких забіяк по різних кімнатах для того щоб вони охололи і заспокоїлися. Через деякий час зібратися разом і обговорити, що саме стало причиною конфлікту.

ЗображенняПоговорити. Під час розмови потрібно по черзі дати слово кожному і уважно вислухати їхні доводи. Потім вирішити, хто був винен і що можна було зробити, щоб бійки не сталося. Якщо ж знайти того, хто був неправий, не вийшло, то в будь-якому випадку така поведінка не повинно залишатися безкарним і потрібно зробити так щоб обидві дитини понесли покарання. Виконання покарання послужить їм хорошим уроком, що краще всього вирішувати свої проблеми мирним шляхом, а не за допомогою образ і куркулів.
Що робити, щоб дитячих міжусобиць було менше

Як би важко це не було, але кожен батько повинен завжди намагатися порівну ділити свою любов і увагу на кожну дитину. Також не варто їх порівнювати одного і приводити в приклад іншим. Піддавати порівнянні малюка потрібно тільки з ним самим, наприклад, в тому, яким добрим він був вчора, і яким є неслухняним сьогодні.