Звязаныя матэрыялы

   

Столешница для кухни

Під час облаштування кухні часто кожен стикається з таким необхідним атрибутом, як стільниця. Величезні ціни змушують задуматися і почати шукати альтернативний варіант нового придбання. Зробивши стільницю своїми руками, ви значно скоротите матеріальні витрати, будете впевнені в якості, причому зовнішній вигляд нічим не буде відрізнятися від покупного товару, який виробляють професіонали зі стажем. Розглянемо дві інструкції по технології виготовлення стільниці з мінімальними фінансовими витратами.

Если вас интересует как установить мойку в столешницу, стоит посмотреть тут вы найдете информацию отличного качества.

Одні з найпоширеніших і не виходять з моди види стільниць - це «покриття під мармур» і облицювання кахельною плиткою.

Зображення

Стільниця для кухні своїми руками

Інструменти для роботи

Для полегшення роботи з шурупами, необхідний шуруповерт. Для твори всіх вимірів підготуйте рулетку. Робота з плиткою передбачає її обрізання, візьміть спеціальний верстат. Для рівномірного розподілу клею необхідна терка і будівельний рівень.

За необхідності потрібно шліфувальна машинка з потужністю від 1000 Вт, з крупнозернистою і дрібнозернистою насадкою, а також насадка замш, але тільки в тому випадку, якщо плануєте робити стільницю під мармур.

Стільниця для кухні своїми руками під мармур

Перед тим як почати роботу, необхідно підготувати матеріал, за допомогою якого буде виготовлятися стільниця. А саме: в першу чергу підберіть брус розміром в 50 х 50 або 40 х 40, він потрібен для каркаса. Рекомендовано уважно вибирати якість брусів, вони повинні бути цілими і рівними без дефектів, щоб далі не зіткнутися з проблемами обшивки. Вибираємо дошки, по аналогії бруса - цілі і рівні. Заготовляємо пісок, цемент і щебінь, Силінг і пластифікатор для бетону, металеві прути, алюмінієвий профіль, клей для плиточки або рідкі цвяхи, арматуру.

Для виготовлення стільниці з плиточки, зрозуміло, потрібна сама плиточка. Якість теж дуже важливо. Висока якість про міцність, а також матова фактура плитки - сприяє довгому її служіння.

Робимо каркас і опалубку

ЗображенняЗбираємо опалубку для стільниці

Перед початком роботи врахуйте, що встановлення бетонної стільниці на стандартні неміцні модулі, неможливо, тому дуже важливо зробити міцний і стійкий каркас. Спочатку потрібно відміряти, відзначити і обрізати від підготовлених брусів розміром в 50 х 50 мм або 40 х 40, частина відповідний довжини, це буде вертикальними стійками, які в подальшому будуть, прикріплятися до підлоги за допомогою металевого прута. За допомогою анкерних болтів (дюбелів) просверливается стійка, наскрізь прикріплюючи її до стіни, що не дозволяє їй гуляти. Після встановлення стійок, по горизонталі з'єднуємо їх перемичками, використовуючи шуруповерт, внаслідок чого, вимальовується явно видно каркас. Маленька хитрість на перевірку міцності. Все дуже просто каркас повинен витримувати ваш вага, відразу можна визначити якість, якщо він не розхитується, то додавати додаткові рейки необов'язково, ну а розхитаний каркас або вам здається, що він недостатньо міцний, то додавання дощок по діагоналі просто неминуче.

Додатково зміцнюємо каркас

Далі, переходимо до виготовлення нижньої частини стільниці. За допомогою цілих і рівних дощок по всьому периметру, споруджуємо нижню частину, з розрахунком на те, щоб вона вільно знімалася і не змогла пошкодити виріб. Працюючи з рідким розчином, може статися випадково забруднення статі, щоб уникнути цього, застеліть його будівельної або будь-який інший плівкою.

Заміс розчину для стільниці

Приготувати розчин не складе особливих труднощів, беремо одне відро цементу, додаємо два відра піску, перемішуємо, і додаємо ще два відра щебеню. Перед додаванням води, рекомендовано для поліпшення якість консистенції, додати пластифікатор. Пластифікатор - це певна добавка, яка дозволяє підвищити якість бетону, а саме гідроізоляційні якості, підвищити його стійкість до температур. Поступово додавати воду і за допомогою будівельного міксера все добре перемішати. При додаванні води дуже важливо уважно стежте за тим, щоб розчин мав консистенцію крему і легко розтікався по всьому периметру нашої конструкції. Для отримання ефекту мармуру додайте в розчин спеціальний пігмент, колір якого ви можете вибрати за своїми уподобаннями.

ЗображенняАрматурні прути потрібно зв'язати між собою для міцності і укласти їх наш каркас. Варто приділити особливу увагу місцю, де знаходиться мийка, туди робиться з арматури кільце і поміщається в опалубку. Приготований нами розчин, починаємо повільно, не поспішаючи заливати в каркас до бажаної вами висоти. Відразу ж потрібно розгладити всю поверхню, щоб не було нерівностей, і паралельно з допомогою будівельного рівня і кельми розподіляється по всьому периметру. Після виконання цього етапу чимось накрийте поверхню і залишити на 7 - 10 діб. Щоб розчин не потріскався стільницю необхідно підживлювати - змочувати невеликою кількістю води з пульверизатора, рівномірно розподіляючи на всі ділянки. Після закінчення вищевказаних строків, опалубка акуратно знімається, і приступаємо до роботи з обробкою.

Інструкція по виготовленню стільниці своїми руками

Раніше було зазначено, про які дві видів стільниці йтиметься. Розглянемо першу технологію виготовлення стільниці з облицюванням плитки, розділимо роботу на три етапи.

  • Перший етап. Починаємо роботу з клеєм. Рівномірно завдамо і розподілимо клей по всій поверхні стільниці, для зручності можна вдатися до допомоги будівельної тертці. Для більш міцного приклеювання зробіть борозенки. Далі зверху клею починаємо залагоджувати пліточку, щільно притискаючи її до стільниці, а між швами вставляємо пластмасові хрести, для рівності і збіги швів. Після того як вся стільниця покрита, залишаємо плитку на деякий час для того, щоб клей схопився.
  • Другий етап. Затирання швів. Для цього етапу потрібно підготувати шпаклівку для швів. Купуючи шпаклівку, рекомендується брати найвищого ґатунку, в зв'язку з тим, що на стільницю буде йти величезне навантаження, температура, вологість та інше, і неякісний матеріал призведе до вимивання її зі швів.
  • Третій етап. За допомогою рідких цвяхів або залишків плиткового клею, з боків стільниці закріплюється профіль, для більшої впевненості потрібно ще зафіксувати струбциной.

Стільниця, облицьована плиткою

Як бачите, покрити стільницю плиткою дуже легко, більш того, при можливому пошкодженні плитки, у вас завжди буде можливість її замінити, тому що технологію кладки ви освоїли.

Вивчимо ще один відомий спосіб обробки стільниці в домашніх умовах і самостійно. Це варіант напоготові складніше попереднього, але результат порадує - це стільниця зі штучного каменю. Перед початком роботи приготуйте шліфувальну машинку для першого етапу з крупнозернистою, а для другого з дрібнозернистої насадкою. Не потрібно забувати про насадки із замші. На першому етапі беремо грубозернисту насадку і шліфуємо поверхню до ідеально рівній поверхні, далі беремо іншу насадку - дрібнозернисту, і проробляємо аналогічну процедуру.

Для бетонної поверхні існує спеціальне просочення - Силінг. У деяких магазинах він носить заповнювач пір для виробів з бетону - це спеціальна рідина вищого класу, яка, забезпечує гидрацию бетону, одночасно зміцнюючи і видаляючи частинки пилу з нього. Після полірування Силінг ретельно обробіть всю поверхню.

Силинг для бетону

Після висихання, на шліфовану машинку надівається наступна насадка із замші, для полірування. Щоб домогтися дзеркального відображення стільниці, включіть машинку на мінімальні обороти і ретельно поліруйте. Це спосіб практичніше першого, тим, що при зношуванні стільницю досить відшліфувати, і вона радує своїм оновленим виглядом.

висновок

Отже, було розглянуто дві технології виготовлення стільниць. Як видно, все дуже доступно і просто і виготовлення під силу навіть людині, який раніше і не стикався з будівельною технікою та матеріалами. Більш того, в усьому є величезний плюс - це приготування вироби своїми руками, і за власним дизайном. Все дуже просто і доступно, найголовніше присутність бажання. Ваша кухня з новою стільницею, зробленої за вищевказаними інструкціями, заграє в новому яскравому світлі, потрібно пробувати свої можливості, експериментувати і все вийде!