Звязаныя матэрыялы

   

Утеплення даху будинку, гаража, госпбудівель

ЗображенняУтеплення даху дачного споруди будь-якого типу, вимагає чимало зусиль. Ми вже розглянули кілька видів теплоізоляції покрівлі та даху, але сьогодні хотіли б зробити акцент саме на утепленні плоских дахів будинків, гаражів та господарських будівель.

Если вас интересует Утепление крыши, стоит заглянуть на этот сайт budcentre.com.ua вы найдете утепление кровли отличного качества и по доступной цене.

Зміст:

  • Утеплення плоского даху своїми руками
  • Підготовка даху до обробки
  • Ремонт плоского даху перед утепленням
  • Гідроізоляція даху
  • Установка козирків і водостоків
  • Утеплення плоского даху
  • Стяжка по утеплювачу
  • Гідроізоляція по стягуванню даху

Саме подібним дахах приділяється мало уваги, особливо, якщо будівництво відбувалося пару десятиліть тому. Тоді найкращою технологією вважався руберойд на гарячій смолі, завдяки чому створювався нерівномірний гідроізоляційний шар. З приводу утеплення даху мова взагалі не йшла, тому що дані технології мало ким розглядалися. Але сьогодні, коли питання енергозбереження поставлений дуже гостро, є сенс задуматися про утеплення дахів, через які йде величезна кількість тепла. І, якщо ми сьогодні будуємо нові будинок із плоским дахом, гараж або навіть майстерню, або просто ремонтуємо дах подібної будови, то рекомендуємо вам разом з покриттям укласти і теплоізоляційний шар!

Зображення

Професійне утеплення та гідроізоляція плоского даху будинку або гаража Професійне утеплення та гідроізоляція плоского даху будинку або гаража

Сьогодні є величезний вибір пристрою дахів даного типу, і це наливні даху по готовому теплоізоляційним шару, мембранні дахи, утеплення пінопластом і закладка руберойдом, інше. Фахівці budcentre.com.ua провели дослідження і вирішили показати спосіб зробити гарантовано якісну дах за невеликі гроші. Просимо звернути увагу на дану технологію.
Ми будемо говорити тільки про плоских дахах і технології, яку представляємо, але використовувати в ній ми зможемо різні матеріали, трохи відходячи від основних вимог. Їх заміна можлива з різних причин - недолік товару в регіоні, різниця в бюджеті, відсутність обладнання для монтажу і так далі.

Утеплення плоского даху своїми руками

Плоскі дахи частіше встановлюються на господарських будівлях або капітальних прибудовах дачного будинку. Але незалежно від місця розташування, з подібною дахом також повинна проводитися якісна робота. Ми вирішили розповісти всім читачам нашого сайту, як правильно і дуже якісно утеплити і гідроізолювати такий дах, щоб в майбутньому у вас не було проблем з протечками, надходженням холоду, грибком і цвіллю. Для цього ми підготували даний матеріал і пояснимо все поетапно.

Зображення

Утеплення даху може відбуватися різними способами Утеплення даху може відбуватися різними способами

Підготовка даху до обробки

Отже, ми маємо дах плоского типу, зі стандартним ухилом в кілька градусів для сходу води. За приклад візьмемо старий дах, яка може потребувати частковий ремонт, адже не всі ж будуються саме в даний момент, а вже мають споруди з подібними дахами.
Підготовка даху відбувається дуже просто - це максимально ретельне очищення поверхні і торцевих частин плит від усього, що раніше такий дах покривало. Немає жодних сумнівів, що приблизно в 70-80% випадків це просто руберойд.

Його необхідно зірвати, а поверхня якісно зачистити. Але також доведеться простукати поверхню невеликим молоточком і прибрати все відшарування. Їх може бути досить багато, особливо в тих місцях, де стара покрівля була зіпсована і пропускала вологу до основного матеріалу будівництва.

Після відбиття з поверхні всіх непотрібних частин, слід добре вимести все дрібне сміття, шматочки розчину, смолу, що утворився пісочок.

Зображення

Ретельна підготовка поверхні даху: прибирання і дрібний ремонт Ретельна підготовка поверхні даху: прибирання і дрібний ремонт

Ремонт плоского даху перед утепленням

Складнощів в ремонті також не повинно виникнути, адже використовувати тут ми будемо ті матеріали, які часто зустрічаються нам в ремонті і будівництві.
Спочатку наносимо шар грунтовки для зовнішніх робіт, щоб розчин для ремонту якісно ліг на поверхню. Зараз годі й гарантувати ті місця, де ремонт не потрібен, адже так можливий тільки перевитрата.

Зображення

Зверніть увагу на можливі проблеми, які необхідно усунути Зверніть увагу на можливі проблеми, які необхідно усунути

Грунтовка в кілька шарів у місцях вибоїн, а далі заміс розчину для ремонту. Це може бути стандартний, розчин кладки, або ж спеціальні сухі суміші для зовнішніх робіт. Знаємо, що часто в цьому випадку використовується Церезіт або Ансерглоб, так як це вологостійкі і морозостійкі суміші.

Замазуючи всі вибоїни, потрібно домогтися рівної площини, але при цьому якісно закласти ті місця, де із залізобетонних конструкцій може проявлятися арматура.

Зображення

Ремонт плоского даху обов'язковий перед утепленням і гідроізоляцією Ремонт плоского даху обов'язковий перед утепленням і гідроізоляцією

Гідроізоляція даху

Если вам нужен Рубероид, стоит перейти на этот сайт budcentre.com.ua вы найдете еврорубероид очень выгодный для вас.

Часто гідроізоляція не проводиться з причини економії, але вона необхідна для захисту даху, щоб та більш не руйнувалася від вологи. Тому вибираємо праймер гідроізоляції, можна і не найдорожчий, і обробляємо всю поверхню, обов'язково зачіпаючи торцеві частини плити даху, примикання до стін, кути і шви, всі можливі щілини поруч із встановленими димарями, вентканали, парапетами.

Зображення

Гідроізоляція утепленій даху відбувається наплавляються, хоча спочатку слід застосувати праймер

Обробка гідроізоляцією повинна відбувається по висохлому розчину, а тому визначте даний процес приблизно на день-два пізніше від ремонту даху.

Установка козирків і водостоків

На торцеві частини встановлюються водостічні системи. Вони можуть бути самих різних конфігурацій, головне, щоб виконували свою роль якісно. До речі, про водостоках на дачних спорудах ми рекомендуємо вам прочитати спеціальний матеріал нашого сайту, а поки ж представимо вам більш недорогу альтернативу. Це звичайні козирки , які можна виконати самостійно з листових матеріалів, наприклад, нержавіючої сталі, ну або купити у оконщіков спеціальні козирки - сталь, покриту полімерними захисними матеріалами.
Монтаж козирків відбувається з верхньої частини плити, куди заводиться мінімум на 10-15 см. Далі козирок прилягає до торців даху, захищаючи її від вологи, і під кутом опускається вниз. Саме з цього ухилу і буде йти вода з даху.

При установці козирків бажано використовувати якісний герметик . Даним матеріалом бажано промазати весь шов по верхньому прилеганию, а також знизу, там де відбувається примикання козирка до торцевої частини даху.

Зображення

Козирки, водостоки, відливи - все обов'язково використовується в пристрої якісної даху 

Утеплення плоского даху

З утеплювачем ми визначилися заздалегідь, і це недорогий пінопласт. Щільність можна вибирати самостійно, як і матеріал за вартістю, але ми пропонуємо стандарт маркування ПСБ-С-25. Можна використовувати і пінопласт ПСБ-С-35, який набагато щільніше і застосовується для зовнішньої обробки фундаментів і цоколів , утеплення підлог з великим навантаженням ... але чи варто витрачати більше. Тут вже дивіться самі.

Зображення

Для утеплення даху можна використовувати пінопласт різних марок

Багато хто з нас припускають, що простий пінопласт дуже просто пробити, розтоптати, механічно пошкодити. В принципі, це так, але якщо точка тиску має малу площу. Ви можете навіть встати на лист пінопласту ПСБ-С-25 і трохи походити по ньому. Після, уважно розгляньте поверхню - вм'ятин практично не буде, лише легкі сліди від впливу. Тому переживати про якість і міцності не варто, адже поверх пінопласту у вас на даху буде ще й стяжка!

Пінопласт, пінополістирол, екструдований пінополістирол... який би матеріал ви не вибрали на утеплення, він укладається по ухилу даху рівномірно, з якісним проклеюванням швів. Використовується для монтажу клейовий склад для пінопласту, хоча багато тут вибирають той же Церезіт. Але кріпити до поверхні матеріал слід і на пластикові парасольки (грибочки), з забурюванням в плиту даху.

Зображення

Дуже важливо правильно кріпити пінопласт на конструкцію даху

Стяжка по утеплювачу

По пінопласту необхідно виконати стяжку з цементного розчину. Вона повинна бути товщиною в 1,5-2 см. Висихання стяжки - кілька днів, поки по ній можна буде вільно пересуватися для наплавлення гідроізоляційного шару.

Зображення

Цементний розчин заливається прямо по пінопласту

Багато хто використовує той же руберойд, мастику, бітум, але ми пропонуємо вибрати більш якісний матеріал - Акваізол або матеріали на основі стеклохолстов і бітуму, інші.

Зображення

Тут можна також трохи відійти від технології, використовуючи не пінопласт, а крихту пінопласту

Гідроізоляція по стягуванню даху

Акваїзол - рулонна дах. Укладається на стяжку за допомогою пальника. Бажано провести монтаж матеріалу в два шари, обов'язково у розбіг, щоб шви нижнього шару не перетиналися зі швами верхнього.

Зображення

Використання якісного матеріалу значно підвищить термін експлуатації даху

Тут потрібно акуратність і дотримання техніки безпеки, так як доведеться працювати з відкритим вогнем.

Матеріал наплавляється шляхом нагрівання нижній частині і притискання шару до стяжки. Слід розуміти, що в примиканнях до вертикальних стін чи об'єктів типу димаря, вентиляційних шахт та інших, потрібно наплавить матеріал не менш ніж на 20-30 см по вертикальній стінці, створивши в кутку плавний ухил. Також, щоб волога не потрапляла під матеріал по верхній межі примикання, використовуються герметики і накриття невеликими козирками, або ж спеціальними пластинами, які встановлюються на вертикальні стіни шляхом кріплення на дюбелі.

Зображення

Дотримання технології та якісна робота - запорука успіху всього підприємства!

Ще один важливий момент - нижні межі примикання матеріалу, тобто, торцева закладення. Акваїзол необхідно наплавить на торці несучої плити, а також завести їх на козирки, відливи та інші встановлені аксесуари для сходу води з даху. Простежте за тим, щоб ухил був достатнім, а примикання повністю герметично.

На даному етапі, утеплення плоского даху будинку, гаража або будь-якого іншого дачного споруди можна вважати повністю завершеним.

Утеплити і гідроізолювати дах своїми руками можливо, але тільки якщо строго відповідати вимогам технології.