Звязаныя матэрыялы

   

Посадка і догляд за сливою та Посадка сливы весной

ЗображенняУ садівників по популярності зливу займає почесне третє місце після таких усіма улюблених культур як яблуня і вишня. Більш інтенсивному її культивування перешкоджає недостатня зимостійкість. Саме тому одне з найважливіших умов посадки і вирощування сливи в середній смузі є підбір морозостійких сортів.

Если вас интересует информация про посадку сливы весной , стоит заглянуть на этот сайт http://garden8.ru/berries/drugie-berries/pravila-posadki-slivy.html вы найдете много информации про посадку сливы весной отличного качества.

Де краще садити сливу.

ЗображенняСливи найкраще садити на вологих суглинистих, добре дренованих ґрунтах, багатих поживними речовинами. Посаджені на важких, перезволожених, кислих, лужних і холодних ґрунтах сливи розвиваються слабо, часто страждають від морозів, погано плодоносять.

Важкі суглинки, засолені грунту, а також сухі піщані непридатні для посадки цієї культури. На глинистому грунті коріння сливи розташовуються поверхнево, не проникають вглиб і за межі посадкової ями.

Де краще посадити сливу.

Слива досить вимоглива культура до умов посадки і вирощування, за нею потрібен ретельний догляд. Якщо грунт на вашій ділянці не відповідає необхідним вимогам, потрібно провести глибоку перекопування, внести пісок, органічні і мінеральні добрива.

Хоча зливу — вологолюбна культура, але надлишок вологи переносить погано. Грунтові води повинні знаходитися не вище 1,5-2 м від поверхні грунту. Садити сливу рекомендується на південній стороні ділянки. При посадці в півтіні зливу плодоносить дуже погано.

Температурний режим

Слива — порівняно морозостійка рослина, м'які зими переносить добре. Критична температура, яку рослина може витримати протягом нетривалого часу, -30 'Пн.

Посадка сливи

Коли краще садити сливу. У середній смузі висаджувати сливу рекомендується навесні, оскільки при осінній посадці молоді деревця

Схема посадки саджанці сливи.

ЗображенняПосадкові ями. Посадкову яму глибиною про,6 м. і діаметром 0,6 — 0,7 м. підготуйте восени або рано навесні, за два тижні до посадки. Грунт, викопану з ями, перемішайте з перегноєм або компостом і насипте цю суміш в яму.

Пам'ятайте, що не можна додавати в посадкову яму сильнодіючі добрива — вони можуть обпалити коріння деревця. До того ж такі підживлення будуть стимулювати зростання сливи в збиток плодоношення.

У більшості випадків зливі більше підходить покращена розріджено-ярусна крона. Замість звичайних скелетних гілок закладають тільки напівскелетні гілки на стовбурі. Так легше замінити підмерзлу полускелетную гілка нової, більш молодий. Таким чином можна підтримувати дерево в молодому стані зі здоровою плодоносної деревиною.

Крона повинна бути середньозагущеною, висота дерева не вище 2,5-3 м з розкритою верхівкою для освітлення внутрішніх гілок. Центральний провідник при досягненні деревом висоти 2,5 м потрібно відігнути поступово в східну сторону, підв'язавши його до нижчерозташованими гілки.

Зростаючі всередину крони гілки вирізують на кільце», видаляють обидва конкурента, а також гілки, що утворюють гострі кути (менше 45 градусів). Однорічні пагони довше 70 см вкорочують на 1/3. Річні прирости коротше 70 см не вкорочують. Обростаючі гілочки проріджують, щоб не загущали крону, і залишилися вкорочують на 1/3-1/2 довжини.

Догляд за сливами. Обрізка сливи.

Не можна укорочувати нові прирости. У разі загущення краще зовсім видалити їх «на кільце» або відхилити, або перевести на бічні відгалуження

Догляд за сливою

ЗображенняДогляд за сливою полягає в обрізанні, поливі, підгодівлі, захист рослини від шкідників і хвороб, розпушуванні пристовбурового кола та встановлення підпор під гілки під час дозрівання врожаю.

Зміцнення плодових гілок підпорами

Якщо врожай сливи високий, і навантаження плодових гілок на дерево занадто велика, укріпіть їх підпорами. Місце дотику підпірки і гілки ізолюйте м'яким прокладним матеріалом (толем, клоччям, дрантям та ін). В іншому випадку пошкодження кори дерева про підпору може викликати камедетеча.

Догляд за колом приствольным

ЗображенняЗа приствольным колом треба добре доглядати. Пристовбурні кола у сливи повинен бути не менше 2 м, при цьому його бажано регулярно розпушувати. Своєчасно видаляйте бур'яни. Не забувайте регулярно викорчовувати кореневу поросль, оскільки вона послаблює дерево і негативно позначається на врожайності. Видаляйте кореневу поросль не рідше 4-5 разів за літо: це істотно сповільнить утворення нових пагонів. Догляд за сливою. На зиму стовбур треба чимось обгорнути, щоб його не пошкодили гризуни.

Підгодівля сливи.

ЗображенняВелике значення у догляді за сливами, мають підгодівлі дерев. У перші 2-3 роки після посадки дерева достатньо поживних речовин, внесених в посадкову яму. По закінченні цього часу регулярно вносите в пристовбурні кола мінеральні і органічні добрива.

Догляд за сливою. Підгодівля сливи.

Використання сидерації при догляді за сливами. Позитивно діє на сливові дерева посадка сидератів в пристовбурних колах раз в 2-3 року. Кращими є гірчиця, фацелія, озиме жито, вика. При осінній посадці (15-20 серпня) озиме жито служить гарним зеленим покривом грунту і захищає кореневу систему від зимових ушкоджень.

ЗображенняЛітні сидерати садять в середині липня. Озимі сидерати закладають в грунт на початку травня, літні — у період їх цвітіння — восени.
Застосування зелених добрив при догляді за деревами дуже ефективно, це замінює внесення гною, покращує фізичні та поживні властивості грунту. А так само сприяє розвитку кореневої системи і всього дерева, підвищенню імунітету і, звичайно, врожаю.

Підживлення мінеральними добривами. Крім органіки, яку зливу повинна отримувати через рік, слива споживає багато фосфору і калію. У проміжні роки вносять мінеральні добрива. У квітні, за 10 днів до цвітіння — 15-20 г сечовини на кв. м, у травні, після цвітіння — 18-20 г подвійного суперфосфату + 30 г сірчанокислого калію, 15 г сечовини на кв. м пристовбурового кола.

Використання органіки при догляді за сливами. Крім мінеральних добрив для підживлення використовують гнойову рідоту, розведену водою в 3-5 разів, і пташиний послід (в 10 разів). Можна робити позакореневе підживлення мінеральними і мікродобривами. Весняна підгодівля: у 10 л води розчиняють 80 г сечовини, 100-200 г сірчанокислого калію, 200-300 г суперфосфату.

Не рекомендується застосовувати одні і ті ж добриво протягом усього сезону. При внесенні підживлення врахуйте, що в сонячну і теплу погоду все добрива засвоюються деревом швидше. Якщо стоїть похмура, холодна погода, то засвоєння добрив йде набагато повільніше і підгодівлі потрібно проводити рідше.

Догляд за сливами: боротьба з шкідниками і хворобами

Шкідники і хвороби завдають величезної шкоди деревам сливи в нашому регіоні. Без своєчасного і регулярного проведення захисних заходів неможливо отримати повноцінний урожай. Санітарно-профілактичні заходи, боротьбу з шкідниками і хворобами сливи необхідно проводити за фазами розвитку рослин, які збігаються з найбільш вразливими фазами розвитку шкідників.

Догляд за сливами. Обприскування сливи.

ЗображенняНавесні, до розпускання бруньок зняти і спалити перезимували гнізда шкідників (засохлі, в т. ч. на павутинках). Зібрати і спалити засохлі плоди в кроні і під деревом. Ретельно обприскати крони препаратом N30 (500 г на 10 л води). Це обприскування спрямоване проти кісточкових, каліфорнійської щитівки, яєць попелиць і кліщів, розанною листовійки, гусениць плодової молі і збудників грибних хвороб.

Період від початку розпускання бруньок до кінця цвітіння: по білому бутону — обприскування одним з інсектицидів (фуфанон-нова, алатар, актара) з додаванням хома і аби-га-пік. Ця обробка — проти личинок пильщиків, кліщів, попелиць, лис-тогрызуших шкідників. Проти хвороб можна додати сірку (100 г).

Період від початку розпускання бруньок до кінця цвітіння: по білому бутону — обприскування одним з інсектицидів (фуфанон-нова, алатар, актара) з додаванням хома або абига-пік. Ця обробка — проти личинок пильщиків, кліщів, попелиць, листогризучих шкідників. Проти хвороб можна додати колоїдну сірку (100 г).

Річний період. Провели 3-4 обприскування з інтервалом в 2 тижні проти сливової плодожерки, кліщів, збудників грибних захворювань: препарати фуфанон-нова або фітоверм + абига-пік (30 мл) або хорус (3 г на 10 л води).
Осінній період. Зібрати і спалити опале плоди, гнізда шкідників в кроні (засохлі листя).
Якщо провести всю систему захисних заходів, додати до них необхідну агротехніку і ретельний догляд, можна сподіватися на хороший урожай слив.