Звязаныя матэрыялы

   

Солнечные батареи

Основне призначення інвертора - перетворення виробляється сонячними батареями постійного струму в змінний зі стандартними значеннями напруги (230 або 400 В) і частоти (50 Гц). Але цим роль сучасних інверторів не обмежується. ці laquo, умниеraquo, пристрої (всі вони оснащуються обчислювальними модулями) здатні підлаштовуватися під режими роботи сонячних батарей, забезпечуючи мінімум втрат при перетворенні напруги.

Если вас интересуют солнечные батареи, стоит заглянуть на этот сайт https://www.sunbeam.dp.ua/ вы найдете солнечные батареи отличного качества и по доступной цене.

В інверторах використовуються алгоритми підстроювання під точку максимальної потужності (Maximum Power Point Tracking), що забезпечують найбільшу віддачу від масиву фотоелектричних модулів.

Зараз вже не рідкість інвертори з ККД 98% і більше. Крім того, комунікаційні інтерфейси інверторів дозволяють централізовано відстежувати стан контрольованих ними масивів сонячних батарей і самих інверторів. Надана ними діагностична інформація допомагає експлуатаційного персоналу швидко знаходити причини відмов і усувати їх. У зростаючій кількості сонячних енергосистем, доповнених акумуляторними батареями (АКБ) для зберігання енергії, інвертори беруть на себе також функції управління АКБ. Розглянемо коротко основні типи сонячних інверторів.

секційні

Сонячні фотоелектричні модулі (панелі) зазвичай встановлюють секціями в кілька рядів. Наприклад, секція може складатися з п'яти рядів по п'ять панелей в кожному. Кілька таких секцій підключаються до одного секційного инвертору. Він отримує постійну напругу, що виробляється сонячними батареями, і перетворює його в змінну для живлення споживачів. Залежно від масштабу енергоустановки в ній може бути різне число секцій і різне число секційних інверторів.


Секційний інвертор обслуговує ланцюжок 
послідовно з'єднаних модулів

Технологія застосування секційних інверторів добре відпрацьована. Вони відмінно проявляють себе в геліоустановках, де все панелі розташовані в одній площині або паралельних площинах і спрямовані в одну і ту ж сторону. Важливо також, щоб частини секцій не наражалися на затінення протягом дня. Справа в тому, що вольтамперная характеристика сонячної панелі дуже сильно, і до того ж нелінійно, залежить від її освітленості. Так, при зниженні освітленості на 10% внутрішній опір панелі може вирости майже на 50%. А оскільки для ефективного перетворення необхідно набагато більш високу напругу, ніж виробляє одна панель, їх в рядах і секціях з'єднують в послідовні ланцюжки (тому секційні інвертори також називають ланцюжковими). Якщо хоча б одна панель в секції виявляється в тіні, що виробляється секцією потужність знижується так, немов затінені все без винятку панелі: laquo, один за всіх і всі за одногоraquo ,.

плюс оптимізатор

Сьогодні все більшої популярності набуває поєднання секційних інверторів з оптимізаторами потужності, що встановлюються на кожному фотоелектричному модулі (панелі). Деякі виробники панелей вбудовують в них оптимізатори і продають отримані вироби в якості закінченого рішення під назвою laquo, розумний модульraquo, (Smart Module). Такі модулі, здатні згладити вплив затінення, дозволяють ефективно використовувати всі можливості секційних інверторів. оптимізатори laquo, подправляютraquo, параметри постійного струму, що виробляється секцією і переданого на цепочечний інвертор, забезпечуючи більш високу загальну ефективність установки, ніж можлива при використанні тільки секційних інверторів. Фактично вони володіють тими ж привілеями, що і мікроінвертори, але обходяться дешевше останніх. Тому фотоелектрична система, в якій оптимізатори поєднуються з секційними инверторами, може виявитися економічно більш ефективною, ніж побудована виключно на мікроінверторах.

центральні

Центральні інвертори по структурою схожі на секційні, але значно більше останніх за розмірами і потужності, а тому можуть обслуговувати набагато більше секцій сонячних панелей. В установках з такими инверторами секції з'єднуються між собою за допомогою спеціальних об'єднавчих блоків, з виходу яких постійна напруга йде на центральний інвертор для перетворення в змінну. Центральні інвертори застосовуються в великих ФЕС з секціями більш-менш рівній потужності.


Центральний інвертор мегаватного класу

Мікроінвертори

Мікроінвертори - це новинка, яка швидко набирає популярність як в домоволодіннях, так і на комерційних сонячних електростанціях. Подібно оптимізаторів потужності, мікроінвертори встановлюються на кожній панелі. Фактично це ті ж оптимізатори потужності, доповнені инверторами для перетворення вихідного постійного струму оптимізатора в змінний. Виходи всіх мікроінверторов з'єднуються паралельно і можуть підключатися безпосередньо до навантаження без використання секційних або центральних інверторів. Завдяки паралельному з'єднанню зниження продуктивності в однієї або декількох панелей не впливає так сильно на загальну вироблення енергії, як у варіанті з секційними инверторами. Крім того, мікроінвертори дозволяють відслідковувати продуктивність і робочі параметри кожного модуля, в той час як секційні інвертори можуть робити це тільки на рівні секцій. Завдяки цим особливостям мікроінвертори найкраще підходять для інсталяцій, де проявляються ефекти затінення або різні панелі спрямовані в різні боки. Мікроінверторние системи зазвичай більш ефективні, але і коштують дорожче систем з секційними инверторами.


На кожну панель доводиться свій мікроінвертор

Як і оптимізатори потужності, мікроінвертори нерідко вбудовуються виробниками в сонячні панелі. Виходять модулі, які називаються вже не laquo, розумними модуляміraquo ,, а laquo, модулями змінного токаraquo, (AC Module).

батарейні

З поширенням інсталяцій, де сонячні панелі комбінуються з АКБ для зберігання виробленої енергії, все частіше починають застосовувати батарейні інвертори. До їх складу входять як laquo, умноеraquo, зарядний пристрій постійного струму, що забезпечує безперервний моніторинг стану АКБ і не допускає її перезарядження або глибокого розряду, так і інвертор для перетворення постійної напруги АКБ в змінне. Без АКБ вони працювати не можуть.


Батарейний інвертор містить зарядний 
пристрій для акумуляторів

Інвертори всіх розглянутих типів можуть забезпечувати чисто автономне живлення (домоволодіння, промислового об'єкта і т. Д.) Або підключатися до місцевої енергомережі. В цьому випадку їх виходи синхронізуються по частоті і фазі з струмом в мережі, завдяки чому вони можуть віддавати в мережу надлишок енергії, виробленої сонячними панелями. Однак в останньому випадку виникає так звана проблема островізаціі. Справа в тому, що правила експлуатації електромереж забороняють при відключенні основної мережі виникнення laquo, острововraquo, з включеним харчуванням - вони можуть створити смертельну небезпеку для персоналу, що працює над відновленням відключеною частини мережі. Тому при аваріях в основній мережі підключені до неї сонячні інвертори повинні відключатися.

Ця вимога виконують взаємодіють з енергомережею батарейні інвертори. Їх головна перевага полягає в тому, що вони можуть забезпечувати постійне харчування критично важливих навантажень незалежно від стану енергомережі і надходження струму від сонячних батарей. Вони влаштовані таким чином, що не створюють laquo, острововraquo, в основній мережі при її знеструмленні і не знімають харчування з навантаження.