Звязаныя матэрыялы

   

Страховка авто

Ми - за повне розуміння покупцем товару, який він зобов'язаний оформити по закону, тому впевнені: розглядати саме поняття обов'язкової автостраховки потрібно з різних сторін. Так, страхування автоцивільної відповідальності (поліс ОСАГО) - це:

Если вас интересует автострахование алматы, стоит заглянуть на этот сайт kommesk.kz вы найдете автострахование отличного качества и по доступной цене.

 • зобов'язання кожного водія, який експлуатує транспорт, що знаходиться в його розпорядженні, встановлене законом,
 • гарантія захисту фінансових інтересів на випадок винності власника поліса в ДТП,
 • страховий продукт, який передбачає виплату збитку, нанесеного водієм винним в аварії, за рахунок страховика.

В офіційному трактуванню ОСАГО - страхування відповідальності водія перед іншими учасниками дорожнього трафіку - пішоходами, власниками і користувачами транспортних засобів, пасажирами, сторонніми особами. Об'єкт договору - не машина, а відповідальність її користувача, застрахований - водій. Страховка ОСАГО на автомобіль працює тільки в разі, якщо ви виступаєте винуватцем в ДТП. Тоді страхова компанія заплатить за його наслідки в рамках встановлених лімітів

 • водіям, чиї машини постраждали з вашої вини (шкода автомобілям),
 • постраждалим людям (збиток здоров'ю / життя),
 • потерпілим, чий багаж або інша власність були пошкоджені через аварію (шкоди майну).
Формула розрахунку тарифу

Формула розрахунку тарифу по автоцивілці

Як розрахувати вартість ОСАЦВ для себе? Для цього існує електронний калькулятор, від користувача вимагається тільки задати:

 • свій вік і стаж за кермом,
 • умови доступу до ТЗ,
 • потужність двигуна авто,
 • місце свого проживання (регіональні коефіцієнти впливають на підсумкову вартість, яку видасть калькулятор ОСАГО, найбільше).

Якщо це не перше оформлення, в програмі страховика при розрахунку тарифу повинен визначитися ще один важливий показник - коефіцієнт бонус-малус, знижка за безаварійну їзду.

Ліміти виплат ОСАГО

Ліміти виплат по ОСАГО

 • до 0,5 мільйона рублів потерпілим на лікування,
 • до 0,4 мільйона - на відновлення транспорту (максимум встановлений для одного постраждалого авто),
 • в рамках спрощеного оформлення інциденту (Європротокол) потерпіла сторона може розраховувати на відшкодування до 0,4 мільйона, якщо страхувальник зареєстрований в одній зі столиць (Санкт-Петербург, Москва чи області - МО і Ленінградська) або на 50 тисяч рублів (для жителів інших регіонів ).
Коефіцієнт бонус-малус

Розрахунок коефіцієнта за беззбитковість і його відновлення при необхідності

Коефіцієнт беззбитковості, він же бонус-малус або скорочено КБМ діє для водіїв вже з першого року оформлення страховки. Його теж враховують при розрахунку вартості поліса автоцивілки.

Правда, знижку він дає тільки після першого року безаварійної їзди. Визначається КБМ виходячи з класу беззбитковості, який присвоюється страхувальнику щороку в залежності від наявності або відсутності претензій до страховика про виплати.

Максимальна знижка за безаварійну їзду (клас 13) становить 50% (встановіть при онлайн-розрахунку поліса ОСАЦВ КБМ рівним 0,5, щоб проконтролювати страховика). Якщо водій протягом декількох років поспіль стає винуватцем подій, для нього бонус-малус - це націнка, а не дисконт (вартість автоцивілки може вирости на 40-145%).

Дізнатися свій коефіцієнт КБМ, щоб правильно розрахувати в онлайн ОСАГО, можна з бази РСА, куди дані по кожному страхувальнику заносяться страховиками. Інформація в АІС - тільки по громадянам РФ. Тут вам потрібно бути особливо уважними:

 • дані про КБМ можуть бути відсутніми (якщо змінилося посвідчення, СК не подавало звітів),
 • сам коефіцієнт може бути невірним, що завадить коректно порахувати, скільки коштує поліс ОСАГО (покладається 0,6, а він встановлений на рівні 1,0).

В такому випадку необхідно звернутися в Союз автостраховиків (офіційний запит на відновлення), щоб змінити дані КБМ. Форма заяви та перелік документів (потрібні їх скановані копії) є на сайті РСА.

Відповідь від Союзу повинен бути дана протягом 30 днів. Прискорити процес відновлення знижки, щоб замовити ОСАГО по чесному тарифу, можна, доповнивши перелік документів, що сканують, які додаються до заявки, полісами за минулі роки.

Відшкодування по ОСАГО

Відшкодування по ОСАГО: підстави для виплат і відмови

Згідно з нещодавно прийнятим правилам, для отримання відшкодування потерпілий водій зобов'язаний надати страховику на огляд автомобіль, який потребує ремонту. Невиконання цієї умови може стати причиною початкового відмови від виплати. Але ця відмова не може бути остаточним.

Для отримання виплати в найстисліші терміни від вас потрібно:

 • відразу повідомити страховика про інцидент,
 • надати повний пакет документів. Якщо ви скористалися можливостями онлайн-страхування ОСАЦВ, досить електронної версії поліса,
 • привезти машину на огляд.

При цьому треба розуміти, що прострочений договір, відсутність власного примірника автостраховки, обопільна вина учасників - все це не є підставами для відмови у відшкодуванні. Останній визначається двома актами - ГК і 40-ФЗ, який регламентує всі умови дії поліса, починаючи з питання, скільки коштує ОСАГО, закінчуючи практикою врегулювання страхових інцидентів. Згідно з даними актам, у СК є всього п'ять причин звільнення від відшкодування:

 • неможливість за станом машини (повна загибель) визначити факт її участі в ДТП і характер пошкодження, тут же - відсутність даних про винуватця (неможливо встановити особу),
 • військові ризики (громадянські заворушення, страйки, арешти, конфіскації),
 • ядерний удар або радіоактивна атака,
 • умисел страхувальника / застрахованого водія,
 • банкрутство СК (при цьому зобов'язання компенсацій переходить до РСА, що відстрочить виплату, тому страхувальнику завжди корисно відповідально підходити до вирішення питання про те, де оформити поліс ОСАГО).