Звязаныя матэрыялы

   

Твердопаливні котли на дровах

ЗображенняТвердопаливні котли відмінний спосіб обігріву приміщення, який вважається другим по економічності після газових котлів. Не виключено, що така ситуація буде не завжди, так як ціна газу з часом стає не такою вже й економною.

Если вас интересуют Дрова, стоит заглянуть на этот сайт www.ua.all.biz/drova-bgg1083677 вы найдете дрова отличного качества и по доступной цене.

ЗображенняТим не менш, котли на дровах, торф'яних брикетах, вугіллі, пеллетах вже зараз активно використовуються багатьма споживачами. У класичному поданні твердопаливний котел це незручне і складний в експлуатації виріб, але сучасні технології виробництва вже дозволили більшість проблемних моментів пов'язаний з експлуатацією котла.

Наприклад, необхідність постійної дозавантаження палива вирішується котлом, працюючим на пеллетах (невеликі гранули з відходів деревини) і обладнаним автоматизованим топковим апаратом, куди паливо завантажується в великій кількості і система сама додає його в камеру згоряння у міру потреби.

Такі котли можна забезпечувати паливом раз на 1-2 доби, в залежності від погодних умов. Так само високоякісні твердопаливні котли обладнані системою автоматичної підтримки температури теплоносія. Якщо Ви зацікавилися купівлею саме твердопаливного котла, Вам буде цікаво дізнатися їх характеристики та різновиди, наведені в даній статті.

ЗображенняЗа типом отримання теплової енергії котли на твердому паливі можна розділити на піролізні і класичні. Класичні працюють за зрозумілим принципом: згорає тепле паливо – нагрівається теплоносій (вода в батареях). Піролізні, або як їх ще називають газогенераторні кілька більш складні в цьому питанні.

У камері згоряння, під дією температури і нестачі кисню, деревина перетворюється у піролізний газ і деревне вугілля. Піролізний газ, вступаючи в контакт з киснем, загоряється, і ми отримуємо необхідну теплову енергію.

Такі котли за ціною дорожче класичних і вимагають підключення електроенергії, але і плюсів у їх використанні багато.Піролізний котел виробляє в три рази менше викидів в атмосферу, не вимагає такого частого завантаження палива як звичайний твердопаливний котел, що працює на вугіллі або дровах, сажі і золи виробляється так само набагато менше, що відповідно призводить до більш рідкісною необхідності очищення котла.

Другий момент, який дуже важливо враховувати при виборі котла на твердому паливі, це вид встановленого в інструкції палива. У більшості випадків, він може працювати на декількох видах твердого палива, але одне з них зазначено основним, а інші в якості резервного матеріалу.

ЗображенняНаприклад, основне – дрова, резервне – брикети вугілля, кокс. Або основне – буре вугілля, резервне – дрова, кокс, брикети. Так, це дозволяє Вам використовувати всі зазначені види палива, але врахуйте, що продуктивність устаткування на резервному паливі може бути набагато нижче заявленої в інструкції. Тому вибирайте котел з самим доступним для Вас видом основного палива.

Розрізняють котли так само і по типу теплообмінника, він може бути сталевих або чавунних. Сталеві теплообмінники на чутливі до температурних перепадів, але більш схильні до прогорання, корозії через конденсату, правда багато чого залежить ще і від якості сталі, товщини та умов використання.

Котли з чавунними теплообмінниками трохи дорожче, але висока теплоємність матеріалу довше тримає тепло. Правда, такий теплообмінник більш чутливий до перепадів температури, так що обов'язково дотримуйтеся приписів в технічному паспорті з приводу температури води в зворотній магістралі.

Також слід сказати про те, що існують комбіновані типи котлів, які легко можна переробити під газовий або рідкопаливний лише помінявши пальник на відповідну. Такі котли хороший вихід для тих, у кого газу поки немає, але планується його використання в майбутньому. Так само він буде практичним там, де постачання газу не регулярні.

Мало кому прийде в голову купувати підроблений телефон, не кажучи вже про саморобки. Але одна справа – безневинна електроніка, і зовсім інша – твердопаливний котел, обладнання, яке повинно відповідати нормам безпеки (це і відповідність Сніпам по вентиляції, опалення, кондиціонування, і вимоги з пожежної безпеки, нарешті, вимоги у сфері відводів продуктів згоряння).

ЗображенняУ заводських умовах кожна виробнича операція – це ретельні попередні розрахунки, проведення безлічі випробувань, оптимізація технологічного процесу. Для цього купується відповідне обладнання (досить дороге).

В якості прикладу можна привести процедуру вимірювання ККД нової моделі котла. Для цього необхідно спалити тонни палива, витратити багато грошей на аналіз теплоти згоряння, залучити до цього процесу ліцензовану лабораторію. Всі знають, що для автомобілів проводяться так звані краш-тести, під час яких імітується та чи інша аварійна дорожня ситуація.

ЗображенняДля котельних установок такі випробування також проводиться, при цьому котли піддаються екстремальним навантаженням, що дозволяє виявити слабкі місця в конструкції конкретної моделі. Зазвичай при таких випробуваннях приходить в несправність не менше десятка котлів і ще більше деталей (двигунів, редукторів, електронних блоків управління) на багато тисяч доларів.

Може домашній самоделкин дозволити собі такі витрати? Відповідь очевидна. Котел, зроблений в кустарних умовах, абсолютно точно створюється без дотримання норм і правил техніки безпеки, з використанням матеріалів і комплектуючих сумнівного походження, без застосування спеціалізованого обладнання та автоматизованих виробничих ліній.

Це означає, що кожен вироблений саморобний (підроблений) котел – це лотерея: він може виконувати свої функції більш-менш справно, а може зламатися у перший же день, і це ще не найгірший варіант.

Якщо ви купуєте заводський котел, ви гарантовано отримуєте:

 • мінімальний відсоток браку (таке обладнання проходить суворий вихідний контроль якості товару);
 • технологічність конструкції котла;
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • низьку собівартість за рахунок високих обсягів виробництва і використання автоматизованих ліній;
 • гарантоване техобслуговування, можливість придбати запчастини.

ЗображенняЖоден з цих пунктів не виконується при купівлі саморобних котлів, і більшість – при придбанні підроблених пристроїв.
Справедливість цих слів підтверджує і всюдисуща статистика: із сотні заводських котлів приблизно у двох-трьох виникають проблеми при експлуатації, так і на пізніх етапах.

У разі використання саморобних котелень апаратів цей відсоток доходить до 70%, причому тим, кому не пощастило, навряд чи вдасться вирішити ці проблеми через відсутність підтримки з боку виробника.
Так що якщо ви великий любитель гри в рулетку – продовжуйте купувати контрафактну продукцію з ризиком для житла і навіть життя.

ЗображенняЩоб хоча б приблизно оцінити якість підроблених твердопаливних котлів, перерахуємо лише деякі з проблем, які повинні вирішувати виробники цього виду продукції:

 • визначити оптимальну відстань між трубами в теплообміннику, яке виключило б закипання води;
 • придбати лазерне обладнання для високоточної різки металу професійні автоматичні зварювальні апарати, верстати:
 • токарний, фрезерних, свердлильний, кромкогибочный прес і багато іншого;
 • визначити оптимальну схему розподілу перегрітого повітря в теплообміннику з метою рівномірного проходу через весь контур а не по шляху найменшого опору через кілька найближчих труб;
 • забезпечити герметичність дверцята, щоб від високої температури з часом не повело;
 • визначити зону в котлі, яка б за термодинамічними характеристиками відповідала параметрам жарової камери;забезпечити котел надійним термоклапаном і клапаном-відсікачем..
 • І це далеко не повний перелік технічних проблем, вирішувати які потрібно, проводячи численні тест
  ЗображенняПам'ятайте, що підроблена/саморобна продукція коштує не дешево тому, що виготовляється вручну: зазвичай справи йдуть якраз навпаки.Просто при виготовленні таких котлів використовуються найдешевші матеріали відповідної якості. Зрозуміло, що при інтенсивній експлуатації (а котли відносяться саме до такого класу пристроїв) ви отримаєте множинні проблеми дуже швидко без можливості їх усунення. Чим це загрожує в зимовий період, говорити не потрібно. Як і про те, що найменший прорахунок в конструкції може стати причиною пожежі.