Звязаныя матэрыялы

   

Видеть во сне

Матрац, незалежно від його «конструкції», відрізняється від звичайної жорсткої лежанки тим, що здатний під вагою людини прогинатися. Тому, в принципі, будь-який матрац в тій чи іншій мірі володіє ортопедичним дією. Але ось в якій мірі він робить благотворний вплив на наш відпочинок і сон, залежить від безлічі факторів.

Виходячи їх цього, не всю сучасну продукцію, яка продається в спальних салонах, можна зарахувати до розряду «ортопедична», хоча і старовинні матраци, що представляють собою плоскі матерчаті мішки, набиті ватою, практично вже ніде і не зустрічаються.

Если вас интересует сонник, стоит заглянуть на этот сайт http://vipezoterika.com/videt-vo-sne-poezd-ili-zheleznuyu-dorogu-znacheniya-sonnikov/ вы найдете сонник отличного качества.

В чому різниця? «Справжній ортопедичний» не просто продавлюється під нашим вагою, утворюючи «яму» в центрі ліжка. Він характеризується певною жорсткістю і еластичністю, тому його прогин незначний, так як конструкція рівномірно розподіляє впливає навантаження по всій площі. Крім того, він повністю повторює контури тіла, підтримує хребет в розслабленому стані, ефективно знімає з нас всю накопичену за день втому і сприяє повноцінному відпочинку.

Тому розберемося не з тим, де таку продукцію знайти, а яку модель в ряду не менше привабливих аналогів слід вважати найкращою. Для кого або чого? У кожного з нас свої проблеми зі здоров'ям і переваги щодо того, як відпочивати. Отже, вибір ортопедичного матраца вимагає індивідуального підходу.

Розглянемо особливості його пристрою і основні характеристики, так як тільки їх знання дозволить визначитися з оптимальним варіантом для конкретної людини.

Існує 2 варіанти виконання, кожен з яких і оцінимо з точки зору зручності використання.

безпружинні

Давно відома конструкція, що представляє собою чохол, усередині якого знаходиться наповнювач.

Безпружинні матраци, на відміну від пружинних, більш жорсткі. Наповнювач в них найрізноманітніший, причому є відмінності і в кількості його верств, і в їх товщині.

 По суті, це збірний варіант, структура якого представляє собою багатошарову конструкцію, покриту чохлом: блок пружин - тверде покриття - наповнювач. Існує два різновиди таких матраців - з взаємопов'язаними пружинами і з незалежними. У першому випадку окремі їх групи переплетені один з одним, в другому - немає.

Є між ними і інша різниця. У моделях з пружинами «залежними» їх менше на 1 м2, але діаметр кожної - більше (до 10 см). На виготовлення та дріт йде товща (перетином 2 - 2,2 мм). Варто врахувати, що всі подібні варіанти відрізняються меншим ортопедичним ефектом.

Конструкції «незалежного» типу характеризуються великим числом пружин, але вони менше діаметром (не більше 5,5 см), і дріт для них використовується тонший (близько 1,8 мм). Кожна така група поміщається в свій «чохол», і всі ці «збирання» скріплюються між собою. У чому перевага? У точковому розподілі навантаження. Такий матрац повторює всі контури тіла, не змінюючи своєї геометрії на інших ділянках поверхні.

Існують і різні конструкції таких збірних пружинних груп. Наприклад, варіант, коли в одну пружину поміщається інша, менша. Або підвищення кількості груп на 1 м? з одночасним зменшенням їх діаметрів.

Існує досить різновидів матеріалів, які використовуються у виробництві ортопедичних матраців. Всі перераховувати немає сенсу, тим більше що для моделей бюджетного цінового сегмента їх не так вже й багато. В основному це пінополіуретан, латекс, койра кокосова, повсть, ватин, шерсть і ряд інших.

При виборі того чи іншого виду наповнювача потрібно врахувати схильність людини до алергії. На що болісно реагує його організм? Наприклад, деяким людям не рекомендується спати на матрацах, у виробництві яких використовується кінський волос.

А якщо з алергією проблем немає, то вид наповнювача особливої ролі не грає.

  • Жорсткі. Як правило, це вироби безпружинні. Наповнювач - койра, іноді з додаванням латексу. Але такі матраци слід використовувати тільки за рекомендацією лікаря.
  • Середньої жорсткості. Можуть бути як з пружинами, так і без них. Поширені варіанти наповнювача - пінополіуретан, латекс, спанбонд.
  • М'які. Тільки з пружинами, всередині найчастіше натуральні матеріали (повсть, вовна або щось інше).

Також потрібно звернути увагу і на кількість шарів. Перевагу слід віддавати матраців з декількома «зонами жорсткості».

Питання далеко не простий.

По перше. є типові розміри, які найбільш поширені (в «см»). Ширина 120 - 160, довжина від 180 до 200, товщина від 3 до 15. Однак у продажу є і ряд моделей з відмінними лінійними параметрами. При покупці необхідно орієнтуватися на розміри ліжка і врахувати, що різниця в її габаритах і матраца не повинна перевищувати 2 мм (рекомендована величина) з кожного боку.

По-друге. не всі країни користуються, як РФ, метричної системою вимірювань. Тому, дивлячись на цінник із зазначенням розмірів, потрібно звернути увагу, в чому вони виражені - в «см» або «дюймах».

Найкращий варіант, якщо він зроблений з натурального матеріалу (льону, бавовни або іншого). Такий чохол здатний пропускати повітря і дає наповнювача «дихати». Якщо в ньому є і синтетичні волокна, то їх частка не повинна перевищувати ? від загальної маси. Фахівці не рекомендують купувати матраци, покриття яких виконано з одного лише штучного матеріалу. Вони негативно впливають на наше здоров'я.

Оптимальним вважається комбінація синтетики (30%) і бавовни (70%) - жаккард. А ось варіанти типу «флок» неприйнятні, хоча б тому, що такий чохол повністю герметизує всю збірку, і матеріал наповнювача не "дихає".

Розкид цін також значний. Найбільш популярними є моделі вартістю від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, хоча в продажу є і матраци, на цінниках яких вказано і 25 000, і 40 000 рублів. Але це вже вироби, не розраховані на масового споживача, так як мало хто з наших співвітчизників зазіхатиме на подібну продукцію.

практичні поради

Не варто забувати і про фізичних даних, в першу чергу, про вагу. Має значення і така характеристика, як граничне навантаження. Для одних моделей це 90 кг, для інших - 160 (на спальне місце).

  1. Досить поширеним є питання, який варіант краще - 2 ортопедичних матраців для двоспальному ліжку або 1 широкий? Напрошується відповідь - доцільніше зупинитися на першому. Хоча б тому, що у кожного чоловіка - свою будову тіла, свою вагу, «габарити». Тому необхідний індивідуальний підхід до вибору матраца. Крім того, якщо у одного з подружжя неспокійний сон, він постійно «крутиться», то і інший не зможе повноцінно відпочити.

Але і тут є компроміс. Адже ми говорили, що в продажу є моделі, в яких пружинні блоки абсолютно незалежні один від одного. Деформація (продавлювання під вагою людини) в одній частині ложа ніяк не позначається на інших. Ось на цьому варіанті слід і зупинитися.

«Хороших» або «поганих» ортопедичних матраців немає. Останні просто невигідно виробляти, так як на них не буде попиту. Головне - вибрати саме ту модель, яка більше за інших підходить конкретній людині. Основний критерій - зручність, без відчуття якогось дискомфорту. А що врахувати при покупці, ми вже розповіли.