Звязаныя матэрыялы

   

Профілактика хвороб серця та Метаболічна терапія.

ЗображенняВ даний час розрізняють первинну, вторинну і третинну профілактику БСК. Первинна профілактика ІХС — це попередження розвитку захворювання у здорових осіб та осіб, обтяжених різними факторами ризику, а вторинна — це попередження прогресування захворювання та розвитку ускладнень перебігу БСК у осіб, які вже мають це захворювання.

Метаболічна терапія.

Якщо ви хочете дізнатися більше інформації про ішемічної хвороби серця, загляньте на цей сайт www.thiotriazolin.com тут ви зможете отримати відповіді про позитивний вплив метаболічної терапії ибс від професіоналів.

Під третинної профілактикою розуміють здійснення дій, спрямованих на затримку прогресування серцевої недостатності (СН).Зображення

Пріоритетом для первинної профілактики, згідно з Європейськими рекомендаціями, є здорові особи, у яких є високий ризик розвитку ІХС або інших атеросклеротичних захворювань через комбінації факторів ризику, в тому числі куріння, підвищеного кров'яного тиску і рівня ліпідів (підвищений вміст загального холестерину і ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ)), низького вмісту ліпопротеїнів високої щільності і підвищеного — тригліцеридів, підвищеного рівня глюкози в крові, обтяженого сімейного анамнезу за передчасного коронарного захворювання або по високій гіперхолестеринемії та іншим формам дисліпідемії, гіпертонії або діабету.

Вторинна профілактика повинна включати зміни в способі життя (припинити тютюнопаління, уникати пасивного куріння, раціонально харчуватися з метою зниження ваги, зменшення кров'яного тиску і рівня холестерину; контроль глюкози в крові, підвищення фізичної активності).

Якщо при активній зміні способу життя не вдається досягти цільових рівнів факторів ризику, слід додати лікарську терапію. Також обов'язково слід коригувати підвищений кров'яний тиск і рівень глюкози.

ЗображенняОсновними складовими МС є абдомінальної-вісцеральне ожиріння, гіпертригліцеридемія, гіперінсулінемія і артеріальна гіпертензія. При поєднанні названих факторів йде прискорений розвиток атеросклерозу.

Для діагностики МС найчастіше вдаються до вимірювання окружності талії, визначення рівня тригліцеридів в сироватці крові та інсуліну натще, контролю артеріального тиску. При виявленні МС профілактичні та лікувальні заходи повинні бути спрямовані на всю сукупність факторів ризику і передбачати зниження маси тіла, адекватний контроль глікемії та дисліпідемії, нормалізацію артеріального тиску.

Тактика ведення пацієнтів з АГ та МС має ряд особливостей:

  • негайний початок лікування антигіпертензивними препаратами у поєднанні з немедикаментозними заходами (дієта, фізична активність);
  • орієнтація на досягнення оптимального або нормального АТ (нижче 130/85 мм рт. ст.),
  • оскільки доведено, що стабілізація АТ саме на такому рівні і нижче дає реальний органопротективный ефект;
  • більш часте застосування комбінацій антигіпертензивних препаратів, що обумовлено більшою резистентністю до зниження підвищеного АТ у таких хворих.

Яких цілей необхідно досягти у боротьбі з факторами ризику?


За даними ВООЗ, найбільший внесок у ризик раптової смерті вносять три основних фактори ризику: артеріальна гіпертензія, гіперхолестеринемія (дисліпідемія) і куріння.

Для того щоб правильно визначити ризик розвитку артеріальної гіпертензії і, як наслідок, ІХС необхідно знати і контролювати рівень свого артеріального тиску, а в разі необхідності пройти обстеження, яке допоможе уточнити порушення вуглеводного і жирового обміну і ступінь ураження органів-мішеней (судини, серце, нирки, головний мозок).

Дисліпідемія – дисбаланс вмісту в крові «поганих» і «хороших» жирових фракцій у бік збільшення «поганих» і/або зниження «хороших» жирів. До «поганих» жирів, при підвищеній кількості яких у багато разів збільшується ризик розвитку атеросклерозу і ІХС, відносяться холестерин, ліпіди низької і дуже низької щільності, тригліцериди.

До «хороших» жирів, тобто запобігає розвиток ССЗ, належать ліпіди високої щільності. За винятком невеликого числа осіб зі спадковою гіперхолестеринемією, рівень холестерину, як правило, пов'язаний з неправильним харчуванням.

Для збалансованого харчування необхідно вживання великої кількості фруктів і овочів, здорових сортів хліба, пісного м'яса, риби і бобових, поряд з продуктами з низьким вмістом жирів або без нього. Слід використовувати м'який маргарин, соняшникова, кукурудзяна, рапсова або оливкову олії.

Раціональне харчування – збалансоване, регулярне (не рідше 4 разів на день) харчування з обмеженням споживання солі. Дослідження вчених показали, що якщо обмежити вживання солі, що ризик інфаркту міокарда та інших серцевих катастроф може знизитися на 25 %. Дуже корисно збільшити вживання продуктів, що містять калій і магній (морська капуста, родзинки, буряк, абрикоси, кабачки, гарбуз, гречка).

Надлишкова маса тіла підвищує ризик розвитку ІХС та інших захворювань, пов'язаних з атеросклерозом. Для оцінки своєї ваги використовуйте просту формулу визначення індексу маси тіла (вага (кг) /зріст (м 2) = індекс маси тіла). Якщо індекс маси тіла менше 25 – це бажана маса тіла; якщо більше 28 у жінок та 30 чоловіків можна говорити про ожиріння.

Причому, більш небезпечно так зване центральне ожиріння (чоловічого типу), коли жир відкладається на животі. Про наявність центрального ожиріння можна судити по окружності талії і відношенню окружності талії до окружності стегон. Ризик ССЗ підвищується у чоловіків з окружністю талії більше 94 см і, особливо, при окружності більше 102 см, у жінок – відповідно більше 80 см і 88 див.

Відношення окружності талії до окружності стегон у чоловіків більше 1,0 і у жінок більше 0,85 є більш точним показником ожиріння центрального типу.

Найбільш поширеними причинами надлишкової ваги є сімейні фактори (вони, частково, можуть бути генетично обумовлені, але частіше відображають загальні харчові звички), переїдання, дієта з високим вмістом жирів і вуглеводів, а також недостатня фізична активність.

Надмірна вага найбільш часто зустрічається серед верств суспільства з більш низьким культурним і освітнім рівнем, особливо серед жінок з-за відсутності збалансованого харчування.

За даними ВООЗ, 23% смертей від ІХС обумовлені палінням, скорочуючи тривалість життя курців у віці 35-69 років у середньому на 20 років. Раптова смерть серед осіб, що викурює протягом дня пачку сигарет і більше, спостерігається у 5 разів частіше, ніж серед некурящих. Курці не тільки піддають ризику своє життя, але й життя оточуючих (пасивне куріння збільшує ризик ІХС на 25-30%).

Вже через 6 тижнів дотримання здорового способу життя наступають разючі зміни у здоров'ї, а серед тих, що кинули палити ризик виникнення ІХС значно знижується і через 5 років стає таким же, як і у тих, хто ніколи не курив.
Низька фізична активність сприяє розвитку ССЗ у 1,5-2 рази частіше, ніж у людей, ведучих фізично активний спосіб життя.

Контролюйте ваше артеріальний тиск.Контролюйте рівень холестерину.Харчуйтеся правильно.Займайтеся фізичними вправами: навіть трохи краще, ніж нічого.Не починайте курити, а якщо палите - спробуйте кинути, яким би важким це не здавалося.Не зловживайте вживанням алкогольних напоїв.Спробуйте уникати тривалих стресів.

Источник: www.thiotriazolin.com