Звязаныя матэрыялы

   

Установка системи відеоспостереження самостійно

ЗображенняУ цій статті розглянемо, як можна самостійно встановити систему відео спостереження в приватному будинку ,офісі або магазині ,так само дана стаття може бути корисна тим у кого вже система відео спостереження встановлена і зіткнулися з необхідністю модернізації або ремонту.

Если вас интересует системы видеонаблюдения, стоит заглянуть на этот сайт http://www.ru.all.biz/sistemy-videonablyudeniya-bgg1092160 вы найдете системы видеонаблюдения отличного качества и по доступной цене.

Що дає система відеоконтролю , спостереження , перш за все ви не можете постійно і з усіх боків бачити що відбувається зовні і всередині приміщень ,ще при наявності відео реєстратора з жорстким диском на 1-2 ТБайт ви зможете записувати і зберігати відео інформацію з 8-16 камер (такого об'єму вистачить на запис від одного до трьох місяців ).

ЗображенняПерше що потрібно зробити-визначитися скільки вам необхідно камер відеоспостереження (необхідно пам'ятати що у камери є різні параметри ,насамперед кут і дальність ,тобто ви повинні визначити як широко і далеко повинна «бачити» камера , що вже кут тим більше дальність, але слід пам'ятати що побутові камери якісно покажуть картинку не далі 20-30 метрів).

Відповідно якщо у вас перегляд вздовж паркану то краще брати камеру більшої дальності і меншої кута , а якщо двір або авто майданчик то краще більше кут і менше дальність,також необхідно встановлювати камери так що було б менше «мертвих» зон .

Для камер встановлюються всередині приміщень зазвичай використовують об'єктив з фокусом 3, 6 мм, що дає стандартний розкривши 75 градусів і дальність до 15 метрів , це підійде практично для будь-яких приміщень ,найзручніше використовувати всередині приміщень купольні камери
вони вписуються в будь-який дизайн і не дуже привертають увагу .

Після визначення кількості камер , вибираємо відео реєстратор ,зазвичай вони розраховані на підключення 8-16 камер, є на 32 і більше але це вже професійне обладнання, бажано що б в реєстраторі був вихід для підключення мережі Internet, при бажанні і підключенні до Internet ви завжди зможете побачити що відбувається на віддаленому об'єкті, обсяг жорсткого диска залежить від кількості камер та інтенсивності руху на об'єкті,приблизно 4-8 камер для приватного будинку досить 1 ТБ достатньо для зберігання запису приблизно на місяць,запис на жорсткий диск проводиться циклічно ,тобто коли закінчується ємність диска стираються перші записи і дописуються нові.

ЗображенняТакож у реєстраторах є функція запису по руху ,тобто коли в зоні запису конкретної камери немає руху запис не видаються ,як тільки пішло якийсь рух аж до зміни хмарності починається запис ,ця функція дозволяє збільшити тривалість запису на жорсткий диск.

Після того як ви визначилися у кількістю і типом камер реєстратором ,купуєте обладнання в спеціалізованих фірмах ,треба пам'ятати що вам буде потрібно якийсь кількість кабелю (в залежності від довжини 4,6 жильні FTP або UTP )також різні додаткові пристрої ,блоки живлення
пристрої передачі відео сигналу якщо відстань від реєстратора до камери більше 20 метрів бажано для живлення камери використовувати по дві пари (на великій довжині постійна напруга падає і біля камери під навантаженням може бути менше 12 В ).

ЗображенняЯкщо відстань менше 20 метрів на одну виту пару можна «повісити » дві камери тільки обов'язково використовуйте пристрої для передачі відео

Перед встановленням камер до місць установки необхідно провести кабель ,встановити монтажні коробки , після того як ви встановили камери ,підключили їх до реєстратора необхідно налаштувати зону огляду камери ,цю процедуру зручніше проводити в двоем ,один знаходиться біля реєстратора і на моніторі стежить ,а другий регулює камеру .
Слід пам'ятати що виробляти монтаж системи відеоспостереження необхідно маючи набір інструменту (перфоратор ,ключі, викрутки тощо),сходи і навички роботи .

ЗображенняДля тих, хто дбає про збереження свого майна, встановлення системи дистанційного відеоспостереження є чудовим, але досить дорогим рішенням.

Коли мова йде про покупку відеоспостереження для невеликого магазину, офісу чи квартири, питання вартості обладнання постає особливо гостро, оскільки в цих випадках бюджету, як правило, обмежений. Для тих, хто хоче заощадити на покупці і установці відеосистеми, існує кілька бюджетних варіантів.

Зображення1. Найпростіша система може обійтися взагалі безкоштовно – за умови, що у вас вже є комп'ютер, бездротова або USB-камера і швидкий інтернет. За допомогою такої системи можна стежити за дитиною, поки він спить в ліжечку, а ви готуєте вечерю або п'єте чай на кухні. Можна, сидячи на роботі, спостерігати за собакою, що залишилася вдома на самоті. Як ми бачимо, функціональність такої відеосистеми дуже обмежена. Для більш складних завдань необхідно відеоспостереження з двома і більше камерами і з монітором, який підтримує мультиекранний режим зображення.

2. Інший варіант, який дозволить поберегти бюджет – це збірка відеосистеми самостійно. При цьому з'являється можливість істотно заощадити на устаткуванні. Правда, якщо ви не фахівець, то перш ніж приступати до купівлі і складанні системи дистанційного спостереження, вам доведеться вивчити величезний обсяг інформації. І навіть це не дасть гарантії, що зібрана самостійно відеосистема запрацює як треба.

3. Як відомо, системи відеоспостереження можуть працювати як на цифровому, так і на аналоговому сигналі. Камери, що працюють на аналоговому сигналі відносно недорогі, компактні і невибагливі в обслуговуванні. Аналогові відеосистеми значно поступаються за вартістю цифровим варіантів, правда, якістю зображення доведеться пожертвувати.

4. Купівля відеосистеми б/у. Розмістивши на будь дошці оголошень запис «Куплю відеоспостереження», ви, швидше за все, відразу ж отримаєте декілька цікавих і вигідних пропозицій. В цьому випадку, перш ніж ви зважитеся купити відеоспостереження проконсультуйтеся з фахівцем, оскільки при покупці б/у обладнання завжди залишається ризик придбати непрацюючу або невідповідну для ваших цілей техніку.

5. Не варто забувати про приказку: «Скупий платить двічі». Якщо ви звичайна людина, ніколи не працювали системним адміністратором і є всього-навсього просунутим користувачем ПК, то все ж варто купити відеоспостереження в компанії, що професійно займається продажем такого обладнання.

Уважно ознайомтеся з пропозиціями спеціалізованих фірм, і не виключено, що вам вдасться придбати відповідну техніку не дуже дорого. Принаймні, установка системи та її подальше обслуговування буде проводитися професіоналами, що дозволить надалі заощадити на ремонті і заміні складових.

У будь-якому випадку, перш ніж ви вирішите купити відеоспостереження для своєї квартири, дачі або офісу, необхідно добре уявити собі, які завдання повинні вирішуватися за допомогою цієї системи. Чи ви Будете стежити за кішкою, сподіваєтеся запобігти грабіж на дачі або плануєте встановити жорсткий відеоконтроль за співробітниками вашої фірми – засоби досягнення повинні відповідати меті. Так само як і кількість витрачених на цю мету грошей.

При оформленні замовлення на монтаж комплексу відеоспостереження, замовник самостійно вирішує, чи потрібно влаштовувати біля грозозащиту реєстратора але в місці установки IP-камер обов'язково застосовується грозозахист для ip відеоспостереження.

ЗображенняАле в таких випадках часто дбають лише про захист сервера. На ці рішення також може вплинути організація, якій належить проводити обслуговування. Але і вони, як правило, встановлюють спеціальні пристрої для забезпечення безпеки завжди з обох сторін кабельної лінії.

Грозозахист ip відеокамер – не те, на чому варто економити

Звичайно, все це теж дуже важливо, але навіть в керівництві по експлуатації деяких відеокамер говориться, що виробник проводив тести працездатності камер з екранованим кабелем при підключенні належним чином змонтованого заземлення, щоб упевнитися в їх згідно зі стандартом технічної захисту від перенапруги.

А якщо під час монтажу будуть використані інші методи установки, то це стане причиною анулювання гарантії, а крім того відеокамера може передчасно втратити свою працездатність. Замовник, звичайно ж, хоче заощадити на запровадженні системи відеоспостереження, але все ж встановити додаткову грозозащиту для IP-відеокамер досить бажано, хоч це і обійдеться трохи дорожче.

Як повинно проводитися заземлення экраннирующего шару витої пари

При різких перепадах напруги, які можуть виникати від ударів блискавки, найчастіше обладнання виходить з ладу з причини неправильного заземлення екрануючого обплетення кабелів. Тому для організації адекватного захисту потрібно щоб точка заземлення була симетрична кручений парі. Але таке завдання непросто вирішити без використання додаткових пристроїв. Для цього в лінію підключення кручений парою вбудовують автотрансформатор.

Якщо система зв'язку розробляється так, щоб працювати з екранованим кабелем, то в цьому випадку можна використовувати роз'єми RJ-45, так як в екран припаюють до виходу з трансформатора. У всіх інших випадках не рекомендується інсталяція екранованого дроту для комутації пристроїв, адже більшість з них не мають симетричних вхідних схем з відведенням.

Деякі пристрої можуть не мати екранованих роз'ємів і висновків для заземлення. У таких випадках оплітку потрібно захищати за допомогою симетрувального трансформатора. У цих цілях нерідко використовують UTP-кабель.

ЗображенняЩо потрібно врахувати при облаштуванні грозозахисту?

1. Заземлення може захистити лише той порт, біля якого воно встановлено. Відповідно, грозозащиту потрібно монтувати біля кожного з них ( у цьому випадку може використовуватися грозозахист відеокамер 4 каналу УЗВ 4М або 8 каналів - УЗВ 8М) . Також можлива установка захисту на вхід відеореєстратора, якщо кабель прокладали зовні будівлі. При цьому потрібно мати на увазі обов'язковість заземлювати всі порти, до яких підходить цей провід, наапример з пристроєм УЗВ IP 8.
2. Працездатність всіх пристроїв безпосередньо залежить від якості виконання робіт з грозозащите. Тому шина заземлення повинна прокладатися по найкоротшій шляхи кабелем максимально великого перерізу.
3. Зовнішні лінії обов'язково виконуються екранованим кабелем, який з одного кінця заземлюють жорстко, а з другої – м'яко (встановлюють і знімають джампер «Soft GND»).
4.Реєстратор, який підключається до нього порту, обов'язково повинен бути окремо заземлений. Якщо цього не зробити, то зв'язок може пропадати або зовсім відсутнім. У випадках, коли відеореєстратор підключають екранованим кабелем, то його заземлення проводиться лише з боку грозозахисту. Так само надходять з вільними кабелями.
5.Корпус відеореєстратора небажано заземлювати за невикористаним проводах і екрануючої оболонці кабелю, так як це небезпечно.

Грозозахист для камер відеоспостереження

Для камер відеоспостереження застосовують одноканальні модульні пристрої з розрядниками УЗВ 01 МР , Twist RS 485 , Twist LGC , наприклад або без таких - УЗВ 01М . З допомогою цих блоків здійснюється модульна грозозахист відеокамер від перепадів наведеного потенціалу в атмосфері. Ці модулі монтують в спеціальні пластикові коробки IP 66 класу захисту від погодних умов.

Комбінована грозозахист для відеокамер

Даний вид грозозахисту передбачає наявність розрядника крім лінії передачі відеосигналу ( провід кручений пари) також захист від імпульсних наведень по ланцюги живлення 12 В, наприклад в моделях виробника "Елсі".