Звязаныя матэрыялы

   

Датчик газа

Система впорскування палива в автомобілях стала масово поширюватися з 80-х років минулого століття. В їх двигунах пальне в результаті стиснення за допомогою форсунок-інжекторів під тиском впорскується в циліндр або в колектор впускання.

Если вас интересует датчик газа, стоит заглянуть на этот сайт www.s-krokus.com.ua вы найдете датчик газа отличного качества и по доступной цене.

Система впорскування палива

Чим хороша система впорскування палива?

Час показав її переваги в порівнянні з моторами, де паливо подається за допомогою карбюратора. Інжекторна схема мотора має чималі переваги:

Як працює інжектор?

Щоб зрозуміти, як подається паливна суміш в інжекторний двигун, необхідно уявити собі пристрій інжектора .

Зазвичай він складається з:

 • електробензонасоса,
 • Контролера або електронного блоку управління,
 • Регулятора тиску,
 • Різних датчиків,
 • Власне інжектора або форсунок.

Схема пристрою инжекторной системи подачі палива

Принцип роботи інжектора досить простий. Контролер аналізує інформацію, що надходить від датчиків інформацію і запускає бензонасос. Той закачує паливо в систему. За допомогою регулятора тиску забезпечуються потрібні параметри тиску у впускному колекторі і в інжекторах. Ці елементи добре працюють в инжекторной системі подачі палива ВАЗ 2107. Враховуються дані про положення і швидкість обертання коленвала, витраті повітря і інші. Електроніка приймає рішення про запуск двигуна і про те, як повинен працювати інжектор.

Принцип роботи його грунтується на чіткій роботі контролера, який включає електромагнітний клапан форсунки з голкою. Він забезпечує гарне функціонування систем запалювання. подачі палива, діагностики, охолодження двигуна та інших. В результаті впорскування відбувається точно в потрібний момент. При цьому топливовоздушная емульсія подається в потрібній кількості і складі.

Якими бувають інжектори?

Від форсунок у вирішальній мірі залежить подача палива в инжекторном двигуні. Довгий час вельми поширеною була система моновриску, при якій через одну форсунку можна здійснювати впорскування в усі циліндри. Певний час вона існувала поряд з багатоточковим уприскуванням.

ці види інжекторів розвивалися по-різному. Моновприск не відповідав Євро-3, швидко застарів і зустрічається не часто. Сьогодні домінує більш досконала система, за допомогою якої здійснюється розподілене уприскування палива .

Тут на колектор впускання циліндра ставиться окрема форсунка або за допомогою неї паливна суміш потрапляє безпосередньо в камеру згоряння. Розподілене уприскування паливної суміші може бути:

Особливої ??уваги потребують машини, на які ставляться недосконалі інжекторні системи подачі палива. laquo, Газельraquo, є одним із прикладів того. Заміна карбюраторного двигуна на інжекторний часом не зменшувала велика витрата палива.

Особливості пристрою інжекторного двигуна

Для того щоб грамотно експлуатувати автомобіль. у якого є система харчування бензинового двигуна з уприскуванням палива. необхідно мати уявлення про його роботу. Особливо коли мова йде про вітчизняні автомобілі, инжекторной системі подачі палива ВАЗ 2114 і інших машин.

Без цього буде складно самому розуміти і усувати можливі несправності машини. Засвоївши особливості конструкції, принцип роботи, пристрій інжекторного двигуна можна розібратися в несправності і навіть усунути її, не звертаючись на СТО.

Інжекторним двигуном управляє контролер. У вітчизняних машинах його зазвичай розміщують праворуч під панеллю приладів. Завдання цього приладу - безперервно обробляти інформацію про стан мотора і забезпечувати надійну роботу його систем. Блок управління включає різні реле, форсунки, датчики.

За допомогою вбудованої системи діагностики відбувається розпізнавання неполадки в двигуні, сигналізуючи контрольної лампою, зберігає коди діагностики несправностей. Вона має три запам'ятовують, що дозволяють оперативно аналізувати технічний стан за різні періоди часу.

Принциповою особливістю двигуна є наявність форсунок, які забезпечують дозований впорскування паливо-повітряної суміші під вхідну трубу після отримання команди від керуючого блоку. При цьому необхідний повітря подається за допомогою дросельного вузла і регулятора холостого ходу. Форсунки кріпляться до рампи, яка встановлена ??на впускний трубі.

Форсунка являє собою електромеханічний клапан, який за допомогою пружини закривається голкою. Коли від блоку управління подається на обмотку електромагніту форсунки імпульс, голка піднімається, відкриваючи сопло розпилювача. Через нього суміш подається у вхідну трубу двигуна. Форсунки вимагають постійного контролю. Найменше їх засмічення може негативно позначитися на роботі двигуна.

Пристрій електромагнітної форсунки бензинового двигуна

Також важливою частиною цього двигуна є нейтралізатор, який перетворює шкідливі компоненти відпрацьованих газів.

Основні системи

Сьогодні більшість легкових автомобілів мають інжекторний двигун. Пристрій його крім блоку управління і нейтралізатора передбачає наявність деяких інших важливих систем. Серед них системи запалювання, подачі палива й уловлювання парів бензину.

Перша передбачає наявність розташованого в паливному баку двоступеневого електробензонасоса, фільтра для очищення палива, паливо проводів і форсунок разом з регулятором тиску палива. Фільтр розташований на паливній магістралі між паливною рампою і бензонасосом.

Наприклад, в инжекторной системі подачі палива ВАЗ 2110 не передбачається наявності звичайної котушки запалювання і розпилювача в системі запалювання. У ній використовується модуль і дві котушки запалювання. Управляється вона контролером. Іскра утворюється одночасно в двох циліндрах методом laquo, холостий іскриraquo ,. Система не потребує обслуговування і регулюванні.

Пари бензину уловлюються за допомогою вугільного адсорбера, що встановлюється в моторному відсіку і сполученим з бензобаком і патрубком дроселя трубопроводами. Зверху цього пристрою змонтований електромагнітний клапан. При непрацюючому двигуні він закритий.

Коли мотор запускається, він відкривається. Блок управління посилає сигнал, повітрям продувається адсорбер. Бензинові пари потрапляють в дросельний патрубок, після чого спалюються в циліндрах.

Навіщо потрібні датчики?

Робота інжектора неможлива без наявності різних датчиків, які повідомляють контролеру необхідну інформацію. Робота датчиків інжекторного двигуна дозволяє контролювати параметри роботи мотора, попередити його поломки.

Так, ці прилади різного призначення подають інформацію:

 • Про частоті, напрямку обертання і положенні коленвала,
 • Обсязі всмоктуваного повітря і його температури,
 • Про нагріванні охолоджуючої рідини, що дозволяє управляти упорскуванням і запалюванням,
 • Про ступінь відкритості дросельної заслінки дозволяє визначити навантаження двигуна,
 • Про наявність кисню у вихлопних газах, що допомагає коригувати час уприскування і запалення,
 • Про появу детонації, що попереджає поломки мотора,
 • Про стан распредвала для забезпечення синхронного уприскування.

У двигун можуть встановлюватися й інші датчики, що забезпечують його надійну роботу. Вони допомагають чітко виявити причину, чому немає подачі палива в двигун .